ویپ چیست؟

تکنولوژی ویپ چیست؟راه اندازی ویپ چگونه باعث کاهش هزینه می شود؟

 

ویپ چیست؟

تکنولوژی ویپ (VoIP) چیست؟

 

کلمه VoIP مختصر عبارت Voice over Internet Protocol  می باشد.تکنولوژی ویپ به شما این امکان را می دهد تا تماس های صوتی و تصویری خودتان را بر بستر شبکه ها انجام دهید. برخی از سرویس های ویپ به شما فقط امکان برقراری تماس با افرادی را می دهد که در سرویس مشابهی با شما در حال کار باشد. برخی دیگر به شما امکان تماس با هرشخصی در هر شبکه ای (شبکه داخلی،شبکه خارجی،موبایل و شماره های بین المللی) را می دهند.

همچنین شما می توانید با استفاده از مبدل های ویپ، سیستم تلفنی سابق خود را به سرویس های ویپ نیز متصل کرده و از آن استفاده نمایید.

تکنولوژی ویپ بهترین و مقرون به صرفه ترین راه برای ارتباطات شرکت ها،سازمان ها و کسب کارها می باشد.بهره گیری از اینترنت یا شبکه های پر سرعت برای تماس،قابلیت ها و امکاناتی به ما ارائه خواهد داد که برای تلفن های سنتی سابق قابل دسترسی نیست.

این تکنولوژی میتواند باعث کاهش هزینه تماس های فاصله دور و همچنین بین المللی شود.

 

ویپ چیست؟

 

مزایای قابل توجه استفاده از تکنولوژی ویپ در مشاغل مختلف:

 

  • مقرون به صرفه بودن

تلفن های VoIP از شبکه رایانه ی فعلی شما استفاده می کنند.باعث جلوگیری از هزینه های زیرساخت مربوط به خرید، راه اندازی و نگهداری سیستم های ارتباط صوتی جداگانه می شود. سیستم های تلفنی VoIP بدون نیاز به خرید سخت افزارهای گران قیمت،بیشترین امکانات را ارائه می دهد.

VoIP باعث می شود تا هزینه های صورتحساب تلفن و هزینه های متفرقه و غیر قابل پیش بینی را به طور چشمگیری کاهش یابد. همچنین هزینه تعمیر و نگهداری تجهیزات از قبیل تلفن ها،دستگاه های فکس و … به حداقل برسد. در نتیجه هزینه های عملیاتی مربوط به سیستم های تلفنی سنتی کاهش می یابد.

 

  • تداوم در ارتباط

سیستم های تلفنی VoIP خدمات را بصورت مداوم و پایدار ارائه میکند. با وجود مشکلات قطعی شبکه برق یا دیگر خدمات همچنان عملیاتی خواهد بود.اگر در کسب و کار شما بنابر هر دلیلی امکان استفاده از سرویس وجود نداشت تمامی ارتباطات و تجهیراتی که سیستم تلفنی VoIP به مکان یا سرویس دیگری منتقل میشود.همچنین میتوانید در سیستم های تلفنی VoIP هزینه های قابل پیش بینی را استخراج و با استفاده از آنها می توانیم ویژگی ها و امکانات تکنولوژی ویپ استفاده کرد.

 

  • ثبات

استفاده از راه حال های VoIP مبتنی بر تکنولوژی ابر میتواند باعث ایجاد ثبات در ارتباطات تجاری شما شود. همچنین میتوانید با استفاده از سیستم VoIP سیستم ایمیل را با سیستم تلفن ادغام کرد. با این راهکار می توانید پیغام های صوتی را در ایمیل ها استفاده نمایند. لازم به ذکر است با ارتباط با سیستم های دیگر میتوان راهکار ها و امکانات متنوعی بدست آورد.

 

  • مرکزیت

سیستم تلفنی مبتنی بر Cloud به شما امکان می دهد تا کسب و کار خود را به راحتی به یک سیستم مرکزی متصل کنید. صرف نظر از اینکه شما چند دفتر دارید، و یا چه تعداد مشتری در خارج از کشور دارید ، همه با هم در ارتباط هستند.

 

 

ویپ چیست؟

1 دیدگاه

    رایانش ابری cloud computing چیست؟ | انواع کاربرد رایانش ابری | JoinTech Group

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X